Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:23

Cześć. Zastanawiam się nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, lecz nie mam pojęcia gdzie znajdę pracę. Jestem żołnierzem zawodowym i ciężko mi będzie znaleźć pracę. No chyba, że jako najemnik. Rzecz jasna żartuję sobie. Niedawno znalazłem taki artykuł i jestem ciekaw jakie formalności muszę spełnić żeby skorzystać z pieniędzy, które są przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Kolejna sprawa to co taki kurs mi da w praktyce? Pod określeniem rekonwersja dla żołnierzy możemy zapisać praktycznie co chcemy: od ochroniarza po certyfikowanego handlowca. Tak, więc mach ochotę poznać opinię ludzi, którzy skorzystali z takiego rodzaju szkolenia i są w stanie napisać coś sensownego w temacie.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:29

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:36

Dzień dobry. Nie wiem co właściwie wiesz o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to bardzo rozbudowane pojęcie i wszystko zależy od tego w jaki sposób podejdziesz do sprawy. Na rynku jest wiele firm, które mają w swojej ofercie szkolenia dla odchodzących pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to po prostu nabycie nowych kwalifikacji zawodowych, które dadzą ci możliwość znalezienia zatrudnienia po przejściu do cywila. Kwotę jaką otrzymasz na tego typu szkolenie definiuje ustawa. Dlatego powinno się ją przestudiować. Jak pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast na początku musisz się zastanowić jaki rodzaj pracy chciałbyś podjąć w cywilu. Dopiero wtedy szukasz odpowiedni kurs, który umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Napiszmy coś”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości