Dobra zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dobra zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co znaczy termin żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Potocznie pisząc żwirownia to przedsiębiorstwo, które zajmuje się w dostawach pisaku i kruszywa do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy użyciu ciężkich maszych jest wydobywane kruszywo. Aby dotrzeć do kruszywa, należy zdjąć górną warstwę torfu. Pod nią zazwyczaj zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest dodatkowym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu jesteśmy wstanie przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod złożami torfu zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Żeby przybliżyć proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wstukamy więc interesującą nas frazę żwirownia Konin i sprawdźmy co przyniosą nam wyniki zwrócone przez wyszukiwarkę. Poprzez to będziemy w stanie więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może znaleźć ciekawe informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej wspomniałem, należą do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten śliczny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. A, więc większość z oferowanych żwirów ozdobnych posiada tą samą średnicę. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak podobnych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na obszarze złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również koszt tego rodzaju żwiru jest o wiele wyższą od innych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Bazą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Takie podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość przypomina przekładane ciasto: na początku gruby żwir, kolejno o drobniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Napiszmy coś”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość